Jak zapakować paczkę do wysyłki bez kartonu?

Jak zapakować paczkę do wysyłki bez kartonu?

Nie da się ukryć, że starannie zapakowany produkt dostarczony bez żadnych wad mówi więcej o wiarygodności marki niż wspaniały produkt, który pojawia się u klienta w przypadkowym opakowaniu. Jednakże pakowanie nie jest tak proste, jak się wydaje. Jest to wyczerpujące zadanie, które wymaga znacznego nakładu pracy i planowania. Niemniej jednak, aby zapakować paczkę, nie trzeba używać jedynie kartonu, foliopak kurierski czy koperta bąbelkowa także idealnie się do tego sprawdzą.

Torba papierowa — świetna alternatywa dla kartonu

Bezsprzecznie rzeczy takie jak koszulki, książki, poszewki na poduszki są dość proste i nie wymagają wielu zmartwień. Co natomiast z pakowaniem przedmiotów o dziwnych kształtach? Cóż, to z pewnością wymaga pewnej kreatywności. Obiektem o dziwnym kształcie może być wszystko — ozdobnego wazonu po lusterko samochodowe lub oponę. W zasadzie wszystko, co nie pasuje do formy kwadratu lub prostokąta. Załóżmy, że masz do wysłania rzeźbę, rower lub nawet zderzak samochodowy. Należą one do kategorii przedmiotów o nietypowych wymiarach, ponieważ nie mieszczą się w zwykłym kartonie. Wysyłka przedmiotów o nieparzystych kształtach lub wymiarach może być uciążliwa, ponieważ:

  • Twoje paczki mogą trafić do kategorii ponadgabarytowych.
  • Ich wysyłka będzie kosztowna.
  • Wymagają one specjalnego opakowania.
  • Mogą też stanowić wyzwanie logistyczne.

Jak pakować przedmioty o nieparzystych kształtach i rozmiarach?

Sekretem pakowania takich produktów jest wybór odpowiedniego materiału opakowaniowego, który zapewni łatwe pakowanie i bezpieczeństwo podczas transportu.

Pakowanie przedmiotów o nieparzystym kształcie stało się o wiele łatwiejsze dzięki dostępnej obecnie różnorodności materiałów. Najpopularniejsze materiały opakowaniowe to wytrzymałe pudła kartonowe, folia bąbelkowa, folia termokurczliwa, folia stretch, styropian, plastik falisty, nadmuchiwane poduszki powietrzne, papier, papier powlekany tworzywem sztucznym, taśma samoprzylepna, arkusze pianki i orzeszki styropianowe. Większość przedmiotów o dziwnych kształtach i wymiarach zmieści się do pudełka z tektury falistej dzięki odpowiednim materiałom opakowaniowym. Jednak w niektórych przypadkach przedmioty o nietypowych kształtach mogą być większe niż pojedyncze pudełko i mogą wymagać większej ochrony niż folia. W takim przypadku najlepiej zaopatrzyć się w folię stretch foliopak kurierski i duża ilość folii bąbelkowej. Torba papierowa jest również idealnym rozwiązaniem, warto dodać, że bardzo łatwo ją dostać, a także robi większe wrażenie na zamawiającym niż pudełko.

Produkty potrzebne do zapakowania przedmiotów o nietypowych kształtach bez użycia kartonu znajdziesz w hurtowni opakowań https://e-hurtownia-opakowan.pl/

Dodaj komentarz