Gdzie dobrze zjeść w dzielnicy Warszawa-Śródmieście?

Gdzie dobrze zjeść w dzielnicy Warszawa-Śródmieście?

Warszawa to miejsce, gdzie można znaleźć kuchnię z całego świata. Nowe lokale gastronomiczne pojawiają się, zmieniają i prześcigają w serwowaniu coraz bardziej wyszukanych i wyrafinowanych potraw. Wnętrza restauracji przyciągają przytulną atmosferą i możliwością spędzenia czasu w wyjątkowy sposób. Można to wykorzystać zarówno podczas spotkań towarzyskich, w gronie rodzinnym, jak i spotkań o charakterze biznesowym. W szczególności warto uwzględnić lokale położone w dzielnicy Warszawa-Śródmieście. Gdzie dobrze zjeść i cieszyć się przyjazną atmosferą?

Pyszna tradycyjna kuchnia polska

W sercu Warszawy zjeść można dosłownie na każdym rogu i decyzja o wyborze konkretnego lokalu nie jest łatwa. Jest to szczególnie trudne w sytuacji, gdy organizujemy specjalną uroczystość z okazji rocznicy lub w przypadku zachęcenia do odwiedzenia stolicy osoby przyjezdnej z zagranicy. Tacy goście z pewnością będą chcieli zasmakować specjałów tradycyjnej polskiej kuchni. W dzielnicy Warszawa-Śródmieście można znaleźć lokal, który spełni wymagania najbardziej wybrednych smakoszy. Warto odwiedzić legendarną już restaurację U Fukiera. Jest to lokal, w którym znajdziemy niezwykłe pyszne polskie dania, którymi możemy pochwalić się każdemu, bez względu na osobiste preferencje kulinarne.

Historia i niepowtarzalna atmosfera

Restauracja Magdy Gessler przyciąga już swoją historią. U Fukiera to lokal znajdujący się na Starówce i jest to jednocześnie najstarsza restauracja w całej Warszawie. Jej historia sięga XVI wieku, gdy znajdował się tutaj skład z winami zbudowany przez słynnego handlarza tym trunkiem, Grzegorza Koraba. W XIX wieku był w tym miejscu najstarszy skład win na świecie. Po II Wojnie Światowej kamienica została odbudowana, a dziś restauracja U Fukiera to doskonale łączy historię z teraźniejszością. Jest to najlepsza kuchnia polska podana w pięknym otoczeniu i jedynej w swoim rodzaju atmosferze.

Klasyczne dania w najlepszym wydaniu

Menu restauracji U Fukiera powstało na bazie tradycyjnych przepisów polskiej kuchni, charakterystycznych dla różnych regionów naszego kraju. Jadłospis został uzupełniony o współczesne elementy kuchni południowo-europejskich. Każdy znajdzie tu swoje ulubione smaki. Warte grzechu są, między innymi, flaczki po warszawsku, pierogi, pasztet z dziczyzny, barszcz czerwony na zakwasie i placki ziemniaczane z gulaszem węgierskim. W menu restauracji Magdy Gessler nie brakuje także kotleta schabowego, kaczki, jagnięciny, polędwicy czy delikatnych kotlecików cielęcych. Są to dopracowane dania, które rozbudzą kubki smakowe każdego smakosza. Warto wybrać się tutaj bez względu na okazję.

 

Dodaj komentarz