Seriale z silną postacią kobiecą

Seriale z silną postacią kobiecą

Przemysł filmowy jest wciąż zdominowany przez mężczyzn, ale w coraz większej ilości seriali pojawiają się kobiety. I to nie te na drugim planie, grające żony gotujące obiady dla mężczyzn zdobywających świat. Możemy oglądać coraz więcej seriali, w których to kobiety grają główną rolę - są tam silnymi, dominującym i wyrazistymi postaciami. Poniżej lista kobiecych seriali, które musicie zobaczyć!

“Orange is new black”

Serial opowiada o losach Piper Chapman, która w wyniku błędów z przeszłości trafia do kobiecego więzienia. W ciągu sześciu sezonów poznajemy historie wielu ciekawych bohaterek, które potrafi rozbawić i wzruszyć. Do tego aktorstwo stoi na najwyższym poziomie, dzięki czemu w postaci się po prostu wierzy.

“Opowieść podręcznej”

Stworzony na podstawie powieści Margaret Atwood, serial przedstawia wizję niedalekiej przyszłości, w której to kobiety zostały sprowadzone do roli “podręcznych”. Ich głównym zadaniem jest rodzenie dzieci dla bezpłodnych żon wysoko postawionych urzędników państwowych. Szokująca i bardzo feministyczna pozycja.

“The Crown”

Serial ekranizuje początki panowania aktualnej brytyjskiej królowej - Elżbiety II. Chociaż w pierwszym sezonie grana przez Claire Foy postać, głównie wytrzeszcza w przerażeniu oczy, to w drugim jest już silną postacią z krwi i kości.

“Żona idealna”

Główna bohaterka, Alicia, po kilku latach wraca do pracy - zatrudniona zostaje w znajomej kancelarii. Prawniczka musi udowodnić swoją wartość i zmierzyć się z trudną sytuacją rodzinną, gdyż jej mąż trafia do więzienia za przestępstwa korupcyjne.

“Siostra Jackie”

Ten komediodramat przedstawia historię ekstrawaganckiej pielęgniarki, która po godzinach  obala wszystkie stereotypy - imprezuje, nie stroni od alkoholu i narkotyków. “Siostra Jackie” udowadnia, że nie wszystkie kobiety to grzeczne, potulne dziewczynki - i dobrze!

“Glow”

Prawdziwa dawka kobiecej energii! Glow, czyli Gorgeous Ladies of Wrestling to show, w którym kobiety stają się przeciwniczkami na prawdziwym ringu - jednak cała walka jest wyreżyserowana. Serial pokazuje grupę kobiet, które dopiero zaczynają karierę we wrestlingu i powoli stają się gwiazdami.

“Seks w wielkim mieście”

Klasyk, które pomimo upływu czasu (pierwszy odcinek wyemitowany w 1998 roku) nie zestarzał się. Słynne cztery przyjaciółki dzielą się życiowymi rozterkami i radościami, a wszystko to na tle zachwycającego Nowego Jorku.

“Ania, nie Anna”

Bohaterką ostatniej propozycji jest Ania ze znanej serii książek “Ania z Zielonego Wzgórza”. Pomimo, że serial na jej podstawie nie rozgrywa się współcześnie, to młoda Ania zyskała trochę feministycznych i prokobiecych poglądów. Wszystko podane ze smakiem, a zdjęcia zachwycają!

Dodaj komentarz