Netflix - czy warto?

Netflix - czy warto?

Netflix jest obecnie najpopularniejszym serwisem VOD na świecie. Również w Polsce stale zyskuje na popularności, dostosowując się do krajowego odbiorcy - np. poprzez stworzenie pierwszego polskiego serialu “1983”. Jeżeli jednak wciąż zastanawiacie się, czy warto korzystać z Netflixa, przygotowaliśmy zestaw największych zalet tego serwisu. Przeczytajcie uważnie, a potem wypróbujcie opcję darmowego pierwszego miesiąca, by przekonać się, czy to rozwiązanie dla Was!

Komfort użytkowania

Tym, co najbardziej wyróżnia Netflixa na tle choćby HBO Go czy polskich serwisów VOD, jest wygoda użytkowania. Usługa Netflixa jest bardzo dopracowana technicznie - interfejs ma intuicyjny, prosty układ, odtwarzacz bardzo rzadko się zacina, a do tego Netflix jest wręcz idealny do binge-watchingu. Binge-watching to nic innego jak oglądanie kilku odcinków serialu z rzędu, praktycznie bez większych przerw. Netflix właśnie automatycznie puszcza nam kolejny odcinek, do tego zapamiętuje, w którym miejscu i co ostatnio oglądaliśmy oraz oferuje użyteczną opcję pominięcia czołówki serialu.

Personalizacja usługi

Algorytm Netflixa na podstawie wcześniej oglądanych przez nas pozycji podpowiada nam, co jeszcze może nam się spodobać. Zazwyczaj sugestie te są trafne, a do tego podzielone są na kategorie albo  przypisane do określonego tytułu, który widzieliśmy (“podobne do …..”). Dzięki temu, w miarę użytkowania, usługa coraz bardziej dostosowuje się do naszych potrzeb i gustów.

Szeroka oferta filmów i seriali

Na Netflixie znajdziemy bardzo rozbudowaną bazę seriali i trochę mniejszą bazę filmów. Oczywiście nie wszystkie pozycje są godne uwagi i zdarzają się też słabe propozycje, ale ostatecznie każdy powinien znaleźć coś dla siebie na filmowy czy serialowy wieczór. Dodatkowo, wśród oryginalnych produkcji Netflixa “na wyłączność”, pojawia się coraz więcej jakościowych tytułów - jak np. “Stranger things”, “Dark”, “Narcos”, “Orange is New Black”, “Dom z papieru”, “The Crown” czy “Roma”, która została niedawno nagrodzona trzema Oscarami.

Atrakcyjna cena

Obecnie Netflix testuje nowe, wyższe ceny, ale i tak, biorąc pod uwagę możliwość dzielenia się kontem z kilkoma osobami, oferta jest wciąż atrakcyjna. Za pakiet podstawowy jako nowi użytkownicy zapłacimy aktualnie ok. 34 zł (oglądanie na jednym urządzeniu jednocześnie), standard to koszt rzędu 47 zł (dwa urządzenia), a premium - ok. 60 zł (cztery urządzenia).

Możliwość pobierania odcinków i filmów

Od jakiegoś czasu na aplikacjach Netflixa pojawiła się nowa opcja pobrania odcinków seriali i filmów do obejrzenia w trybie offline. To świetna opcja np. na dłuższą podróż pociągiem czy samochodem. Pobrane pozycje nie zacinają się, a ich lista jest obszerna. 

Netflix - opcja dla każdego?

Podsumowując, Netflix ze swoją wygodą użytkowania i rozbudowaną ofertą (szczególnie pod względem seriali) jest wciąż pierwszym wyborem wśród wielu osób decydujących się na wykupienie konta typu VOD. I nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę jego wszystkie przedstawione zalety.

Dodaj komentarz