Nauczanie języka polskiego jako obcego - gdzie udać się na studia

Nauczanie języka polskiego jako obcego - gdzie udać się na studia

Podróże zarobkowe to już nie jest kwestia emigracji. Coraz więcej obcokrajowców wybiera Polskę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego. Wśród nich można znaleźć zarówno pracowników najniższego szczebla, jak i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. To, co ich łączy to konieczność posługiwania się językiem polskim. Dlatego też jednostki edukacyjne wprowadzają do swojej oferty nauczanie języka polskiego jako obcego dla studentów zza granicy. Poprawne posługiwanie się językiem polskim to nie tylko łatwiejsza komunikacja z otoczeniem, ale również możliwość rozwoju zawodowego.

Gdzie uczyć się języka polskiego?


Na rynku jest coraz więcej instytucji, oferujących studia języka polskiego. Od kursów szkół prywatnych zaczynając, na uczelniach wyższych kończąc. Jak zawsze najważniejszym wyznacznikiem atrakcyjności kursu może okazać się cena. Natomiast znaczenie mają również takie czynniki jak tryb prowadzenia zajęć, materiały edukacyjne, kadra, czy też częstotliwość nauki. Tradycyjne metody nauczania są coraz bardziej napiętnowane, przez nowoczesne podejścia do nauki języków. Studenci coraz chętniej uczą się w trybie on-line lub też korzystając z dedykowanych aplikacji. W gruncie rzeczy najważniejszy jest cel — umiejętność posługiwania się językiem obcym. Jednak gdy w grę wchodzą starania o lepszą pracę, może się okazać, że niezastąpiony będzie kurs przypieczętowany certyfikowanym egzaminem. Jednym z miejsc mogących poszczycić się uprawnieniami do przeprowadzenia takich egzaminów jest Bielsko-Biała. Tamtejsza Wyższa Szkoła Ekonomiczno - Humanistyczna prowadzi certyfikacje od 2019r.

Jak zdobyć certyfikat językowy?


W dobie poluzowania obyczajów, związanych ze zdobywaniem uprawnień, warto uświadomić sobie, czym jest certyfikat językowy. Prawdą jest, że żeby mówić w danym języku, niepotrzebne są żadne studia ani papierki. Aczkolwiek zdobycie certyfikatu równoznaczne jest z urzędowym poświadczeniem znajomości języka. To uwierzytelnienie w oczach nowego potencjalnego pracodawcy czy kontrahenta. To również jedna z przepustek do otrzymania obywatelstwa. Uczelnie oferujące przystąpienie do egzaminu zapewniają także kurs przygotowujący. Szkoły z uprawnieniami, oferujące nauczanie języka polskiego jako obcego mogą poszczycić się przede wszystkim doświadczeniem oraz wykwalifikowana kadrą. Odpowiedni lektor to duża szansa na dobre przygotowanie do egzaminu i uzyskanie pozytywnego wyniku. Osoby osiedlające się w Polsce, z reguły mają początkowo kontakt z mową potoczną. Zapisując się na kurs, zaczynają obcować z poprawną polszczyzną, kulturą oraz zwyczajami.

Sprawdź ofertę WSEH na https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna/szkola-kultury-i-jezyka-polskiego.html.

Dodaj komentarz