Najlepsze seriale kryminalne na Netflixie cz.1

Najlepsze seriale kryminalne na Netflixie cz.1

„How To Get Away With Murder”, czyli „Sposób na morderstwo”

„Sposób na morderstwo” to jeden z najlepszych seriali kryminalnych na Netflixie, którego produkcją zajmuje się m.in. studio ABC. Początkowo był emitowany w Polsce dzięki stacji telewizyjnej AXN, zdobył za granicą wiele nagród i tak zyskał sobie popularność. Z czego wynika jego sukces? Obsada „How To Get Away With Murder” jest jedną z lepszych, których można byłoby oczekiwać po produkcji z udziałem wielu bohaterów fabularnych – aktorzy celująco odgrywają swoje role, ponieważ są świetnie dopasowani wizerunkowo i charakterologicznie do pełnionych w serialu funkcji. Scenariusz „Sposobu na morderstwo” jest złożony i w pełni wykorzystuje potencjał pojawiających się w nim postaci, dzięki czemu odbiorcy serialu nie znudzą się fabułą przez pierwszych parę sezonów. Mamy w niej do czynienia z grupą świeżo upieczonych studentów prawa na prestiżowej uczelni, którzy dostają się na praktykę w kancelarii surowej wykładowczyni. Jednak ona i jej mąż mają swoje tajemnice, a w mieście dochodzi do morderstwa jednej ze studentek… Ciekawym elementem produkcyjnym jest ukazywanie zdarzeń z połowy sezonu już na jego początku – widzom podawane są urwane fragmenty przyszłości, by zachęcić ich do przewidzenia danej sytuacji. Pełne odgadnięcie związanych z nią czynników jest jednak prawie niemożliwe. Z tego powodu „Sposób na morderstwo” to jeden z najlepszych seriali kryminalnych online. Niewątpliwie dostarczy wiele emocji.

„Sherlock” – jak skraść serca humorem, zagadkami i sentymentem?

„Sherlock” to jeden z najlepszych seriali kryminalnych online w oczach widzów z całego świata. Okres największej sławy produkcja przeżywała 2-3 lata temu, lecz nadal urzeka nowe grona fanów. Dlaczego?

Wśród filmów i seriali na Netflixie „Sherlock” szczyci się dużą dozą humoru – ciętego i sarkastycznego, najpopularniejszego – ponadto odnosi się do szeroko znanej serii książek o Sherlocku Holmesie autorstwa sir Arthura Conan Doyle’a. Nie jest jednak jej zobrazowaniem. Fabuła „Sherlocka” oparta jest na ukazaniu owych historii literackich we współczesnej interpretacji.

Główne role dzieła brytyjskiego BBC zostały obsadzone przez znanych z wielu filmów Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana. Pierwszy z aktorów wystąpił m.in. w „Pokucie”, „Głosie wolności” i „Kochanicach króla”, a jego doświadczenie i talent aktorski pozwoliły na fenomenalne odegranie roli zabawnego geniusza-narkomana w ciele detektywa.

Oddzielną kwestią jest nowa dawka logicznych zagadek w każdym odcinku. Ich rozwiązania są często na tyle nieoczywiste i abstrakcyjne, że mogą zniechęcić widza do dalszego poszukiwania odpowiedzi, jednak serial ratuje połączenie humoru i akcji.

„Sherlock” stanowi idealną propozycję dla młodych kobiet (przedstawicielki płci pięknej należą do większości widzów produkcji według statystyk), ponieważ traktuje o przyjaźni dwóch mężczyzn i wbrew pozorom oddziałuje mocno na sferę emocjonalną – badania wykazują zaś, że właśnie kobiety preferują wczuwać się w emocje bohaterów na ekranie.

Powyższe propozycje w kategorii najlepszych seriali kryminalnych online są oczywiście subiektywne, lecz poparte międzynarodowym uznaniem i wieloma nagrodami. Znalezienie odpowiednich filmów i seriali na Netflixie może stanowić wyzwanie ze względu na ich mnogość, dlatego też w najbliższym czasie pojawi się tu więcej porad dla niezdecydowanych. Zaglądajcie regularnie!

Dodaj komentarz