Najlepsze festiwale muzyczne w Polsce - TOP 10

Najlepsze festiwale muzyczne w Polsce - TOP 10

Festiwale muzyczne to wydarzenia, które swoim klimatem, imprezami i muzyką przyciągają w Polsce ogromną widownię. Odbywają się zazwyczaj latem, doskonale korespondując z wakacyjną atmosferą. Wśród aktualnie organizowanych wydarzeń tego typu, znajdziemy zarówno te jednolite pod względem stylu muzyki (np. hip-hopowe czy jazzowe), jak i oferujące wykonawców dla każdego. Poniżej lista dziesięciu najpopularniejszych festiwali organizowanych w Polsce.

Open’er Gdynia

Najmodniejszy festiwal w kraju, pełen gwiazd zarówno wśród muzyków, jak i widowni. Open’er to dużo więcej niż koncerty - organizatorzy oferują też różnego rodzaju eventy towarzyszące, spektakle teatralne, silent disco czy spotkania z ciekawymi osobami.

Kraków Live Festival

Dawniej Coke Live Festival, odbywa się na Lotnisku-Muzeum Lotniska Polskiego. Line-up jest zazwyczaj dość zróżnicowany, skierowany do fanów nowoczesnych, popowo-rockowych brzmień.

Orange Warsaw Festival

Tegoroczny Orange organizowany jest na Torze Wyścigów Konnych Służewiec i również od dziesięciu lat cieszy niesłabnącą popularnością. Wśród największych gwiazd minionych edycji znaleźli się: Kings of Leon, Florence and The Machine, The Prodigy czy Lana del Rey.

OFF Festival

Raj dla miłośników muzyki alternatywnej, którego pomysłodawcą jest były wokalista zespołu Myslovitz - Artur Rojek. Pierwsze edycje odbywały się w jego rodzinnych Mysłowicach, a aktualnie OFF stacjonuje w Katowicach i jest ważnym wydarzeniem dla fanów muzyki alternatywnej z całej Europy. 

Pol’and’Rock Festival

Festiwal organizowany przez Jurka Owsiaka od 1995 roku (początkowo jako Przystanek Woodstock), wyróżnia się darmowym wstępem oraz bardzo swobodnym, rockowym klimatem. W założeniu festiwal miał być podziękowaniem dla wolontariuszy pomagających Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a aktualnie jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce.

Jarocin Festiwal

Legendarny, rockowy festiwal, odbywający się z przerwami od 1970 roku. Początkowo, w PRL-u był wyrazem artystycznego buntu przeciwko komunistycznej władzy oraz odskocznią dla młodych, a aktualnie gromadzi na scenie wielu ciekawych artystów - zarówno tych początkujących (w nawiązaniu do tradycji festiwalu), jak i polskie, rockowe legendy, np. Kult, Kasię Nosowską, Lecha Janerkę czy Strachy na Lachy.

Polish Hip-Hop Festival

Festiwal dla fanów rapu, organizowany co roku na plaży w Płocku. Oferuje on przede wszystkim żywiołowe występy polskich wykonawców i coraz liczniejsze eventy towarzyszące jak np. darmowe tatuaże.

Audioriver

Największy festiwal muzyki elektronicznej w Polsce, również zlokalizowany na płockiej plaży. Świetna propozycja dla fanów elektronicznych brzmień i imprez pod gołym niebem, obejmująca także bezpłatne wydarzenia organizowane na Starym Rynku.

Impact Festival

Festiwal rockowy z sześcioletnią historią, który przekona amatorów cięższy klimatów. Wśród zaproszonych gwiazd w poprzednich edycjach znalazły się m.in. 30 seconds to Mars, Aerosmith, System of a Down i Ozzy Osbourne.

Sunrise Festival

Kolejna pozycja obowiązkowa dla fanów muzyki elektronicznej, organizowana pod koniec lipca w Kołobrzegu. Festiwal ten wywodzi się ze słynnych, elektronicznych imprez w Mielnie i aktualnie przyciąga nad morze rzesze młodych ludzi, spragnionych dobrej, klubowej zabawy. 

Dodaj komentarz