Najciekawsze role Johnnego Deppa

Najciekawsze role Johnnego Deppa

Trzykrotnie nominowany do Oscara, laureat licznych nagród, Johnny Depp to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Sukces komercyjny osiągnął przede wszystkim dzięki roli Kapitana Jacka Sparrowa w serii filmów “Piraci z Karaibów”, ale uznanie krytyków zdobył wcześniejszymi, bardzo charakterystycznymi rolami. My przyjrzymy się poniżej właśnie nim.

“Alicja w Krainie Czarów”

Rola ekscentrycznego Szalonego Kapelusznika z ekranizacji powieści Lewisa Carrolla to jeden z głównych powodów, dla których warto obejrzeć ten film. Szalony Kapelusznik przyciąga wzrok swoją barwną postacią i intryguje.

“Wrogowie publiczni”

Film przedstawia historię trzech najsłynniejszych, amerykańskich gangsterów z lat 30-tych - w jednego z nich wcielił się właśnie Johnny Depp. To odmiana od wielu innych filmów, w których aktor grał bardzo wyraziste, nieraz przerysowane postaci.

“Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”

W tej groteskowej, wiktoriańskiej produkcji, Johnny Depp gra przebiegłego bohatera, który szuka zemsty na porywaczu córki i żony. W musicalu partneruje mu równie charakterystyczna Helena Bonham Carter, będąca jego “partner in crime”.

“Charlie i fabryka czekolady”

Teoretycznie to film dla dzieci, który do gustu przypadł jednak wielu dorosłym widzom - między innym dzięki roli Johnnego Deppa jako cukiernika Willego Wonki.

“Sekretne okno”

Ten pełny napięcia thriller opowiada historię pisarza, który zostaje oskarżony o plagiat przez tajemniczego mężczyznę. Depp wciela się tu w rolę samotnego artysty, który musi zmierzyć się ze swoimi demonami.

“Blow”

W roli narkotykowego bossa Johnny także sprawdza się znakomicie. A u jego boku możemy oglądać zmysłową Penelope Cruz, która świetnie wpisuje się w klimat filmu.

“Las Vegas Parano”

Dwóch mężczyzn wybiera się w road trip po Ameryce - pełny alkoholu i narkotyków. Psychodeliczna podróż jest tak naprawdę odzwierciedleniem marzeń o “amerykańskim śnie”, które dopadają też głównych bohaterów (granych przez Deppa i Benicio del Toro).

“Edward Nożycoręki”

To pierwsza współpraca z Timem Burtonem, która zaowocowała później wieloma wspólnymi filmami. Film opowiada historię uczuciowego chłopaka-cyborga, który zakochuje się w nastolatce granej przez Winonę Ryder. Co ciekawe, aktorzy po nakręceniu filmu, spotykali się przez jakiś czas także w prawdziwym życiu.


 

Dodaj komentarz