Miejsca z Harrego Pottera, które istnieją naprawdę!

Miejsca z Harrego Pottera, które istnieją naprawdę!

W dzieciństwie zaczytywaliście się w serii powieści o młodym czarodzieju, a ich ekranizacje oglądaliście z wypiekami na twarzy? A gdyby tak zobaczyć miejsca z “Harrego Pottera” naprawdę? To możliwe, a my pokazujemy, jak! 

Miejsca z Harrego Pottera w Anglii 

W dzisiejszym artykule chcemy przedstawić Wam miejsca stosunkowo łatwo dostępne - wszystkie znajdują się w Anglii, co sprawia, że spokojnie można zobaczyć je podczas jednej wycieczki. 

Studio Warner Bros w Londynie

Wycieczkę śladami Harrego Pottera warto zacząć od biletowanej atrakcji, czyli zwiedzania studia Harrego Pottera zlokalizowanego w podlondyńskim Warner Bros. Zobaczycie tam ogromną ilość rekwizytów i scenografii, które były wykorzystywane podczas kręcenia Harrego Pottera. Możecie też przejść się ulicą Pokątną albo napić kremowego piwa. Warner Bros to świetne miejsce, by uświadomić sobie, jak wielkim i skomplikowanym przedsięwzięciem było zekranizowanie całej serii. Punkt obowiązkowy dla każdego fana!

Dworzec King’s Cross w Londynie

Czy peron 9 i ¾ istnieje naprawdę? Przekonacie się, gdy dotrzecie na Peron 4 Dworca King’s Cross. To tam kręcone były słynne sceny z “przechodzeniem” na peron 9 i ¾, jednak sama tabliczka upamiętniająca je, znajduje się w innej części dworca. To tam fani ustawiają się w kolejce do zdjęć!

Londyńskie zoo

Pamiętacie scenę z wycieczki do zoo w “Harrym Potterze i kamieniu filozoficznym”, podczas którego Harry odkrywa, że potrafi rozmawiać w języku węży? Kręcono ją w terrarium w londyńskim zoo. Ta atrakcja spodoba się nie tylko fanom magii, ale i wszystkim, którzy kochają świat zwierząt. 

Zamek w Alnwick

Zamek ten można nazwać prototypem Hogwartu, ale nie tylko z tego powodu jest wart odwiedzenia. Mianowicie budowla sama w sobie robi imponujące wrażenie, a do tego odbywają się tam zawody w … lataniu na miotle. Zainteresowani?

Harry Potter od kuchni

Wymienione przez nas propozycje to tylko kilka miejsc, które są związane z filmami o młodym czarodzieju. To jednak dobry początek, by rozpocząć swoją fascynującą przygodę z odkrywaniem świata Harrego Pottera od kuchni - o czym marzy chyba każdy fan serii, prawda? 

Dodaj komentarz