Kalendarz książkowy - cechy idealnego organizera

Kalendarz książkowy - cechy idealnego organizera

Kalendarze papierowe wciąż są nam potrzebne, mimo że mamy możliwość korzystania również z cyfrowych terminarzy. Wiele osób po prostu woli mieć pod ręką miejsce na odręczne zapiski. Trudno zaprzeczyć, że kalendarze książkowe doskonale spełniają funkcję praktycznych organizerów, dzięki którym można szybko coś zanotować i zaplanować swój czas tak, aby nie zapomnieć o żadnym ważnym wydarzeniu. 

Funkcjonalność, czyli najważniejsza cecha kalendarza książkowego

Najlepiej sprawdzają się te kalendarze, które są dostosowane do indywidualnych wymagań ich właściciela. Zanim wybór padnie na konkretny model, warto dobrze zastanowić się, jaki format wybrać. Istotny jest także układ kalendarium.

Największy format A4, przydaje się przede wszystkim podczas pracy w biurze. Jest w nim bardzo dużo miejsca na zaznaczenie różnych terminów i na pokaźne notatki - szczególnie w przypadku kalendarza z układem dziennym. W takim terminarzu zapiszesz naprawdę wszystko, co trzeba!

jednak jeśli chcesz czuć się komfortowo, nosząc swój organizer w torebce, wybierz mniejszy format. Kalendarz książkowy B5 lub A5 to propozycja dla osób, które potrzebują terminarza średnich rozmiarów, dającego swobodę podczas notowania istotnych treści. Również w tym przypadku warto pamiętać o tym, że układ dzienny wiąże się z większą przestrzenią na zapiski. Jednak i kalendarze tygodniowe średniej wielkości mogą okazać się dla Ciebie idealne. Ich dużą zaletą jest to, że dają błyskawiczny ogląd na cały tydzień i umożliwiają momentalne rozplanowanie kilku nadchodzących dni oraz sprawdzenie wolnych terminów w najbliższym czasie. Może warto pomyśleć o nowatorskim layoucie, który wyróżnia się tym, że na jednej stronie kalendarza jest widok na cały tydzień, a miejsce na notatki jest na stronie obok? Takie rozwiązanie proponuje producent Lediberg.

Kto szuka małego kalendarza, ten powinien zwrócić uwagę na format B6, choć są jeszcze najmniejsze kalendarze kieszonkowe A6. Zmieszczą się dosłownie w kieszeni lub w małej damskiej torebce. Robisz notatki sporadycznie, a istotne jest dla Ciebie, by zawsze mieć gdzie zapisać czyjś adres lub numer telefonu? Takie terminarze na pewno Cię nie zawiodą.

Dodaj komentarz