Ariana Grande w Polsce – znamy już support

Ariana Grande w Polsce – znamy już support

Lada dzień, 18 marca, rozpocznie się trasa koncertowa Ariany Grande, zatytułowana The Sweetener World Tour, która promuje jej najnowszy album „Sweetener”. Amerykańska gwiazda serię koncertów rozpocznie w Albany w stanie Nowy Jork i do końca czerwca będzie koncertować w całej Ameryce Północnej.

Pod koniec wakacji, 19 sierpnia, trasa The Sweetener World będzie kontynuowana w Europie. Rozpocznie się koncertem w Londynie, choć na liście są takie miasta jak: Amsterdam, Paryż, Berlin, Praga, Kopenhaga, Wiedeń czy Kraków. Supportem podczas europejskiej części trasy wokalistki będzie Ella Mai – pochodząca z Londynu 23-letnia piosenkarka R&B oraz autorka tekstów.

Styl Elli określany jest jako klasyczne R&B lat 90. Przełom w jej karierze nastąpił dzięki współpracy z producentem DJ Mustard. Rozgłos przyniósł jej singiel „Boo’d Up”, który w USA uzyskał już status potrójnej platyny. Utwór pobił rekord w obecności na szczycie zestawienia Billboard R&B/hip-hop airplay w kategorii kobiecej. Przebój Elli został również nominowany do nagród Grammy w 2019 r. w dwóch kategoriach – piosenka roku oraz najlepsza piosenka R&B. W tej drugiej Ella zgarnęła statuetkę.

Obecnie w dorobku Brytyjki znajdują się trzy studyjne EPki i jeden album zatytułowany „Ella Mai”.

Ariana Grande i Ella Mai wystąpią w Polsce już 9 września w krakowskiej Tauron Arenie.

Dodaj komentarz